Świat odżywiania

Twoja poradnia dietetyczna!

Jeżeli szukasz pomocy dietetyka w Poznaniu, trafiłeś w odpowiednie miejsce.

Tutaj otrzymasz wsparcie, którego potrzebujesz.

Pamiętaj - dla mnie jesteś pacjentem, nie klientem.

Czy wiesz, co powinna zawierać dieta?

Poniżej znajdziesz kilka podstawowych zasad, charakteryzujących prawidłowy jadłospis.

Nie zapominaj też o aktywności fizycznej i prawidłowym nawodnieniu.

dieta

My też potrzebujemy paliwa.

A jego główny źródłem powinny być węglowodany złożone. Znajdziemy je w pełnoziarnistych przetworach zbożowych i makaronach, gruboziarnistych kaszach, a także ziemniakach. Produkty te będą również bogate w błonnik pokarmowy, witaminy i składniki mineralne. To powinna być podstawa naszej diety

Zdrowie ukryte w kolorach.

Warzywa, owoce i grzyby nie tylko cieszą nasze oko bogatą paletą barw, ale także dostarczają nam duże ilości witamin, składników mineralnych i antyoksydantów. Pamiętaj, że warzywa powinny być spożywane do każdego posiłku. 

 

dieta
dieta

Żeby zbudować się i wzmocnić.

Mleko i jego przetwory są dobrym źródłem pełnowartościowego białka, wapnia, a także innych składników mineralnych. Poza tym, fermentowane napoje mleczne będą dodatkowo wspierały naszą florę bakteryjną.

Jeszcze więcej siły.

Chude mięso, jaja oraz ryby także są doskonałym źródłem białka o dużej wartości odżywczej, witamin i składników mineralnych. Ponadto, ryby dostarczają niezbędnych kwasów tłuszczowych omega 3. Na tym poziomie znajdziemy także orzechy – kolejne źródło witamin, składników mineralnych i kwasów omega-3.

dieta
dieta

Ostatni poziom.

Choć po produkty z tej grupy powinniśmy sięgać jak najrzadziej, to też są potrzebne w naszej diecie. Pomijamy słodycze jako źródło pustych kalorii, ale niezbędne są tłuszcze roślinne takie jak oliwa czy oleje roślinne – źródło niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych oraz witamin rozpuszczalnych w tłuszczach.

Jeżeli Twoja dieta jest zbliżona do tego wykresu, zapraszam na Facebooka, podziel się swoimi spostrzeżeniami.
Natomiast gdy stwierdziłeś, że potrzebujesz konsultacji dietetycznej – zapraszam do kontaktu.